Trendyol Süper Lig'in 30. haftasında Fenerbahçe deplasmanda Trabzonspor'3-2 yendi. Maçın ardından Trabzonspor tarftarlarının sahaya girmesiyle ortalık karışmıştı. Fenerbahçeli futbolcular ile Trabzonspor taraftarları arasında  yüksek gerilim yaşanmıştı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç konuyala alakalı açıklama yaptı.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un açıklaması şu şekilde:

Müsabakadan sonra gözaltılar gerçekleştirildi. Sahaya inen taraftarların, futbolculara yönelik saldırıları sonrasında adli soruşturma hemen başlatıldı. Şu ana kadar 38 kişinin kimlikleri tespit edildi, 12 kişi gözaltına alınmıştı. Kimlikleri tespit edilen kişilerle ilgili de gözaltı süreçleri devam ediyor. O kamera görüntüleri de izlenerek burada kimler bu konuda kusurluysa gerekli adli soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığımızın yapacağı soruşturma neticesinde ortaya çıkacaktır. Temennimiz, bu tür görüntülerin bir daha olmaması."

Fenerbahçeli futbolularcular ceza alacak mı? 

 "Şu anda futbolcularla ilgili herhangi bir soruşturma söz konusu değil. Burada sahaya giren taraftarların, futbolculara saldıran 38 kişinin ismi tespit edildi. Bunlarla ilgili adli süreç devam ediyor. Futbolcularla alakalı herhangi bir soruşturma söz konusu değil. Bazı sosyal medya hesaplarında futbolculara yönelik de soruşturma yapılacakmış gibi bir algı oluşturulmaya çalışılmış. Kesinlikle böyle bir durum söz konusu değil."