Fenerbahçe'nin eski golcüsü ve teknik direktörü Aykut Kocaman, Sarı Lacivertli takımla Galatasaray arasında kızışan şampiyonluk yarışına dair değerlendirmelerde bulundu. 

"DAHA ÖNCE BÖYLE BİR LİG GÖRDÜĞÜMÜ HATIRLAMIYORUM"

İki takımın birbirine çok yakın oranlarda galibiyet oranı olduğunu ifade eden başarılı teknik adam, "Fenerbahçe ve Galatasaray'ın galibiyet oranı neredeyse 2.6 puanın üzerinde. İki takımın böyle alıp başını gittiği bir lig daha hatırlamıyorum. Süreci şaşkınlıkla takip ediyorum. Bu durum Galatasaray-Fenerbahçe maçına kadar böyle gider gibi gözüküyor." dedi.

Altay-Çorum maçında skandal olay! Futbolcular nefes alamadı Altay-Çorum maçında skandal olay! Futbolcular nefes alamadı

"BUNDAN SONRA FİKSTÜR FENERBAHÇE ALEYHİNE"

Galatasaray'ın Beşiktaş'ı deplasmanda yenmesini örnek gösteren Kocaman, "Bu derbiden sonra fikstür biraz Fenerbahçe'nin aleyhine döndü gibi gözüküyor. Fenerbahçe'nin önümüzdeki 10 maçında zorlu mücadeleler var. Trabzonspor ve Galatasaray deplasmanı var. İçeride de Beşiktaş ile oynayacak." yorumunu yaptı. 

"SEZON BAŞINDAKİ ENERJİSİNİ YAKALAMASI LAZIM"

"Fenerbahçe eğer sezon başındaki fiziksel, zihinsel ve ruhsal enerjisini yakalarsa kalan 10 maçı da kazanabilecek güce, ruha ve beceriye sahip. Ama şu anda o enerjiden biraz uzak gibi görünüyor. Maçları kazanıyor evet ama son zamanlarda daha fazla geriye düştükten sonra maçı çevirmek için uğraşarak kazanıyor. Sezon başında, ilk 20-25 dakikalık bölümde hemen 2-0, 3-0'ı yakalayan takımdan uzak görünüyor."

"ŞU ANKİ DURUM YÜZDE 51 FENERBAHÇE'NİN ALEYHİNE GİBİ"

"Önümüzdeki 10 maçın zorluk derecesine bakıldığında şampiyonluk için dezavantajlı gözüken takım Fenerbahçe. Eğer fikstürün zorlaşmasını mental olarak yerleştirebilir ve buna uygun bir enerji, güç çıkarabilirlerse bu defa tam tersi bir durum olabilir. Ama ihtimal olarak, bugünkü gidişatta gözüken şu anki durum yüzde 51 tarafından bakılırsa Fenerbahçe'nin aleyhine gibi görünüyor."

"SIKINTILI SÜRECİ GERİDE BIRAKTI"

Galatasaray'ın sıkıntılı fikstürü sıkıntılı süreçte geride bıraktığına değinen Aykut Kocaman, "Şimdi nispeten fikstür açısından daha önü açık, üstelik Fenerbahçe maçını da kendi evinde oynayacağını düşünürsek..." diye konuştu.

"GALATASARAY REHAVETE KAPILIRSA DENGELER FENERBAHÇE'YE DÖNEBİLİR"

"Fenerbahçe için yaptığım yorumların Galatasaray için ters etkisinin de olması ihtimaller dahilinde. Eğer 'Nasıl olsa' duygusu bütün bu grubun hepsine olmasa da başrol oyunculardan birkaç tanesinin kafasında yer ederse, 'Bundan sonraki maçlarımız çok kolay, zaten Fenerbahçe ile de içeride oynuyoruz' duygusu biraz baskın gelirse bu defa hiç beklenmedik şekilde dengeler yüzde 51 Fenerbahçe tarafında doğru yönelebilir."

"FENERBAHÇE VE GALATASARAY'IN EN BÜYÜK ŞANSSIZLIĞI..."

"Tamamen grupların maçlara odaklanma hali bundan sonra öne çıkacak gibi görünüyor. 2.6 gibi bir ortalama yok, şaşırtıcı. Şu anda Fenerbahçe'nin en büyük şanssızlığı Galatasaray'ın böyle olması, Galatasaray'ın ise en büyük şanssızlığı Fenerbahçe'nin böyle olması. Yoksa şu ana kadar biri şampiyonluğu ilan etmiş olacaktı.