Beşiktaş sezon başından beri kötü ve umut vaad etmeyen bir futbol oynuyor. Sezona Şenol Güneş'le başlanıldı, iç sahada Lugano mağlubiyeti ile Şenol Güneş'le yollar ayrılınca sırasıyla Burak Yılmaz, Serdar Topraktepe, Rıza Çalımbay ve Fernando Santos göreve getirildi. Aslında bakarsanız şahsen en iyi futbolu ve puan ortalaması Serdar Topraktepe'den geldiğini düşünüyorum. 2.00 puan ortalaması yakalamıştı ve takım biraz silkelenmiş gibiydi. 

Bu teknik direktörlerin bence en ortak noktası yanlış tercihler yapmaları. Yanlış kadro tercihleriyle hepsi kendi sonlarını hazırlamış oldu. Tamam buraya kadar teknik direktörleri konuştuk ama hiç mi futbolculrın payı yok. Olmaz mı en büyük suç bence onlarda. Takımda bir keyifzlik bir moral bozukluğu sezon başından beri mevcut.

Futbolu kafasında bitirmiş Rebic bunun en büyük örneği diyebiliriz. Beşiktaş'a yakışmayan bir kadro kalitesizliği var. Devre arasına kadar yaratıcı bir futbolcusu yoktu kartalın. Muci geldi, çok büyük katkı yaptı mı hayır ama en azından şutu deneyen genç, gelişim kaydedecek bir futbolcuya sahip oldu Beşiktaş.

En büyük zaaf stoperler bence Colley Beşiktaş seviyesinde değil, Bailly müzmin sakat olduğundan orası yine Necip Uysal'ı çağırdı. Elinden geleni yaptı kaptan ama burası Beşiktaş burda başarı beklenir. 

Beşiktaş'ın kısa sürede lige ve Avrupa'ya havlu atması hedefsiz kalması takımı moral motivasyon olarak çok etkiledi. Kadroda kaliteli olmayınca bir çöküş yaşandı. Beşiktaş'ın artık Türkiye Kupası en büyük hedefi daha çok gençleri harmanlayp bu sezon Semih Kılıçsoy örneği gibi yeni cevherler çıkarıp bu sezonu en az hasarla tamamlaması gerekiyor.