Beşiktaş kabus dolu sezonu Türkiye Kupası ile kapatıp artık yeni hocasını beklemeye başlamıştı. Beşiktaş taraftarı beklentiyi yüksek tutarken bir kesim ısrarla Sergen Yalçın’ı istiyordu. Son yıllardaki şampiyonluklara bakarsak ligimizde hep Türk hocaların şampiyonluk getirdiğini görüyoruz, ama rakibiniz Jose Mourinho gibi dünya yıldızı bir hoca getirince bu Türk hocaların şampiyonluk getirmesi göz arda edildi. 

Mourinho’dan sonra Beşiktaşlı taraftarlar beklentiyi yükseltip Jurgen Klopp, Xavi, Zidane gibi isimleri takımlarına yakıştırdılar. Ben açıkçası Santos’un gelişi gibi Hasan Arat’tan bir ters köşe bekledim medyada ismi duyulmamış bir hoca bekledim ama ismi zaten gündemde olan Giovanni van Bronckhorst takımın başına getirildi. van Bronckhorst hocanın futbolculuk kariyeri başarılarla dolu zaten Barcelona’daki performansını hepimiz biliyoruz. 

İş hocalığa gelince de çok umut vaat esen bir isim bana göre. Hollanda Liginde çok başarılı oldu Feyenoord U21’de 1.56, yine Feyenoord A takımında 1.99 puan ortalaması elde etti. Burada  1 Hollanda ligi şampiyonluğu 2 Hollanda kupası 2 Hollanda süper kupası gibi başarılar elde etti. 
Rangers ile 2.01 puan ortalaması elde edip 1 İskoçya kupası da kazandı. 

Giovanni van Bronckhorst’un oyun sistemini baktığımızda ofansif futbol oynatıyor ve daima 4-3-3 sistemini tercih ediyor. Görev yaptığı takımlarda oynattığı cesur futbolla tanınıyor. Beşiktaş’a hayırlı olsun.