Ankara En İyi Spor Salonları'ndan hangisinin en iyi olduğu konusunda net ve kesin ifadeler kullanmak doğru olmayacaktır. Fakat bazı spor salonlarının, diğerlerine kıyasla birkaç adım önde olduğu da bilinen bir durumdur.

Ankara’nın en iyi spor salonlarından bazıları ve bunlara dair detaylar şu şekildedir:

Badminton File Yüksekliği Badminton File Yüksekliği

·         Atlantis Spor Salonu: Kızılay’da yer alan Atlantis Spor Salonu, 20 yılın üzerinde bir süredir faaliyet göstermektedir. Fitness ve body building başta olmak üzere sporculara farklı egzersiz seçenekleri sunar. Ankara’daki vücut geliştirme sporcularının favori noktalarından biridir.

·         TunaLife Sports Center: Çankaya’da yer alan bu spor salonu, yaklaşık 800 m2 büyüklüğündedir. Üyelik zorunluluğu olmaksızın sporcuları kabul edilen nadir noktalardan biridir. Ücretlendirme, dakika başına olarak yapılır.

·         Athletica Sports: Altındağ’da yer alan bu mekan, Ankara’nın en nezih alanlarından biri olarak kabul edilir. Farklı egzersiz seçenekleri ile birlikte eğitmen imkanından yararlanmayı sunar. Duş ve vitamin bar gibi hizmetleri de bulunmaktadır.

·         EVO GYM: Birkaç yıllık geçmişi olmasına karşın Ankara’nın en iyi spor salonları arasında girmeyi başarmıştır. Çankaya’da yer alan bu spor salonu, eğitmenler ve diyetisyenlerle hizmet vermektedir.

·         Vamos Sports Complex: Çankaya’da yer alan bu mekan, yüksek müşteri memnuniyetine sahiptir. Kapalı ve açık havuzu, spor alanları ve farklı sosyal alanları ile dikkat çeker.

Bunların haricinde de Ankara’da çok sayıda iyi ve kaliteli spor salonu olduğu unutulmamalıdır.

Türkiye'nin En Büyük Spor Salonu Hangisi?

Ankara En İyi Spor Salonları

Türkiye’nin en büyük spor salonu, Sinan Erdem Spor Salonu’dur. İstanbul’da yer alan bu salon, sportif faaliyetlerde 16.500 izleyiciyi ağırlarken, konser ve benzeri faaliyetlerde ise kapasitesi 22.500 seviyelerine çıkmaktadır. Kapasitesi ile Türkiye’nin en büyüğü, Avrupa’nın ise üçüncü büyük salonu olmayı başarmıştır.

1993 yılında bu salonun yapımına başlanmıştır. Ancak maddi imkansızlık ve plansızlıklar nedeniyle uzun bir süre inşaatta ilerleme olmamıştır. Başta büyük bir kompleks olarak planlanmasına karşın, daha sonradan plan değişikliğine gidilmiş ve bir basketbol sahası olarak inşa edilmiştir. Farklı sosyal ve kültürel etkinliklerin yapılması için de uygun bir alandır.

Ankara'da Kaç MACFit Var?

MACFit, Türkiye’nin birçok şehrinde spor salonları olan bir zincirdir. İlk defa 2007 yılında faaliyetlerine başlayan MACFit, Ankara’daki salonları ile de sporcuların bu alandaki ihtiyaçlarına yanıt vermektedir.

Ankara’da 11 adet MACFit vardır. 13 salon ile üyelerine en iyi ve en yeniyi sunmayı hedefleyen MACFit, fitness alanında büyük bir fark oluşturmaktadır. Ankara’da yer alan salonlar şunlardır:

·         ANKAMALL

·         ARMADA

·         ERYAMAN

·         ETLİK

·         GORDION

·         KONUTKENT

·         NATA VEGA

·         PANORA

·         PODIUM

·         TUNALI

·         YAŞAMKENT

·         365 AVM

·         CEPA

MACFit spor salonları, bireysel olarak çalışmaya uygun ortamlar sunduğu gibi gruplar halinde eğitimler alınmasını da mümkün kılar. Buna ek olarak kişisel eğitmen imkanı ile sporcuların hedeflerine daha kolay ulaşmasını sağlar.

Türkiye’deki spor salonu zinciri olan MACFit, Ankara ve diğer illerdeki salonları ile sporcuların beklenti ve ihtiyaçlarını etkili olarak karşılamaktadır.

Ankara Spor Salonu Kaç Kişilik?

Ankara En İyi Spor Salonları (1)

Ankara Spor Salonu, 10.400 kişiliktir. Ancak portatif tribünler, loca ve VIP bölümü ile bu sayı 13.000 seviyelerine kadar çıkar. Ankara’nın Ulus semtinde yer alan spor salonu, basketbol sahası olarak kullanıldığı gibi birçok sanat ve kültür etkinliğine de ev sahipliği yapmaktadır.

Kentin merkezi noktalarından birinde yer alan salona toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşılabilmektedir. Özel araçları ile gelenler için de 21 bin metrekare büyüklüğe sahip yaklaşık 1500 araç kapasiteli otopark bulunmaktadır.